Ayla Full Yerli Film izle
8.5
Sizin Oyunuz:
Oylama: 8.5 /10 (81)
9.1 IMDB Puanı 35 Yorum 1,141,547 Görüntülenme

Ayla Full Yerli Film izle Ayla Full Yerli Film izle

1950 ile 1953 yılları arasında gerçekleşen Kore Savaşı'nda Güney Kore ile Kuzey Kore, toprak kaygısı yüzünden birbirlerine savaş açmıştır. 3 yıl sürecek olan bu savaşa, Güney ve Kuzey Kore'nin müttefiklerinin de katılmasıyla farklı bir hal kazanmıştır. O yıllarda Türkiye, Güney Kore'nin müttefikleri arasındaydı. Türkiye, Güney Kore'nin galip gelebilmesi için birkaç birliğini savaşın bulunduğu yere gönderme kararı almıştı. Süleyman Assubay da birliğini alarak savaş alanına gitmiştir. Büyük bir yıkımın yaşandığı Kore Savaşı'nda birçok askerimiz de şehit olmuştur. Süleyman Assubay, savaş esnasında ailesini kaybettiği küçük bir Koreli kızla tanışacaktır. Koreli kızın dilini bilmeyen Süleyman Assubay, onu Ayla ismiyle çağıracaktır. 15 aylık süre içerisinde Süleyman ile Ayla tıpkı baba kız gibi olacaktır. Savaşın sona ermesiyle birlikte Türk birlikleri ülkelerine dönmek zorunda kalmıştır. Bu filonun içerisinde Süleyman Assubay da vardır. İyi de küçük Ayla'yı bırakarak nasıl ülkesine dönecektir. Her ne kadar Ayla'yı da yanında götürmek istese de başarılı olamayacaktır. Kim bilir kader belki ikili bir araya getirecektir.

Tam 4 dilde çekimleri son bulmuş olan Ayla filmi, Dağ 2'den sonra IMDb'den en yüksek puanı alan ikinci Türk filmi durumunda. Ayla filmi, 15 bini aşkın kişinin oyunu alarak IMDb'ye damgasını vuran Ayla filmi 9.2 gibi sıra dışı bir puan almasını bildi. İzleyenlerini göz yaşlarına boğan film, son yılların dram alanında en iyi Türk filmi olarak gösteriliyor. Çetin Tekindor, Ismail Hacioglu ve Kyung-jin Lee gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer alacağı Ayla: The Daughter of War filmi, 2 saatten fazla bir süre boyunca bizimle olacak.
▶EN SON EKLENEN FİLMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN◀

Film Telif Haklarına İstinaden Kaldırılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dean Filmi Direk HD izle başlıklı makalemizde Dean Filmi 1080p izle, Dean Filmi 2016 izle ve Dean Filmi 720p izle hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Yorumlar (35)